Komplementacja
Kompletacja projektów jest usługą polegającą na segregowaniu, formatyzowaniu, oprawianiu rysunków i dokumentacji oraz odpowiednim opisie zawartości. Podczas powielania całych projektów, ustalamy z klientem zakres kompletacji projektu w zakresie oryginałów i kopii. Kopie zostają odpowiednio posegregowane i oprawione. Zakres oprawy (jakość, kolor teczek, opisy) jest konsultowany z klientem przed wykonaniem prac.
Składanie i oprawa
Składanie projektów odbywa się metodą maszynową, dzięki czemu proces przebiega szybko i precyzyjnie. Formatyzowanie można przeprowadzić na rysunkach dostarczonych przez klienta, natomiast dla prac zleconych w firmie Formata, usługa składania jest gratis!

Wydrukowane arkusze mogą również zostać oprawione według życzeń klienta w skoroszyty plastikowe segregatory, koszulki, fastykuły, lub mogą zostać zbindowanie. W przypadku dokumentacji formatu A4 umożliwiamy również oprawę w twarde okładki. Oprawa wydrukowanych prac formatu A4 w oprawki miękkie – bindowanie do 500 kartek, lub w oprawy twarde do 300 kartek gramatury 80g. Dysponujemy szerokim asortymentem kolorów i rodzajów oprawek. W przypadku twardych opraw możliwe jest wykonanie złoconego tłoczenia na frontowej okładce.
Twarde oprawy
Oprawa w twarde okładki jest idealną metodą na estetyczne i trwałe wykończenie wydruków. Usługa umożliwia oprawę prac dyplomowych, maturalnych, licencjackich, magisterskich, inżynierskich, doktorskich, a także elegancką oprawę cenników, umów, dyplomów i wielu innych.
Złocenie nadruków
Na życzenie klienta możemy wykonać tekstowe tłoczenie ustalonego napisu na frontowej okładce. Napisy powleczone są złotym kolorem czcionką o wysokości 12 mm.